Jakie korzyści daje inteligentny licznik prądu w firmie?

Dodano: poniedziałek, 08 grudnia 2014 08:41

Marka ePower.pl posiada w swojej ofercie inteligentny licznik (lub "eLicznik") zużycia energii elektrycznej. Dzięki niemu można sprawować kontrolę nad rzeczywistym zużyciem prądu. Faktura za energię elektryczną jest dostępna już następnego dnia po zakończonym miesiącu, co ułatwia rozliczenia księgowe. Faktura jest wystawiona na podstawie faktycznie zużytego prądu w odróżnieniu od innych sprzedawców, nie na podstawie prognoz.

ELicznik sprawdza się w firmach, ponieważ pozwala na kontrolę miesięcznego zużycia prądu. Pozwala też na otrzymanie powiadomień wtedy, gdy wielkość zużycia odstępuje od normy. Są one przydatne zwłaszcza w tych przedsiębiorstwach, które potrzebują prądu do ciągłej pracy urządzeń, na przykład chłodni. Klienci, których roczne zużycie energii elektrycznej jest wyższe niż 25MWh otrzymują eLicznik za darmo. W skład zestawu, jaki klient otrzymuje od ePower.pl wchodzą: atestowany, dokładny elektroniczny licznik oraz moduł GPRS najwyższej klasy, który pozwala na bezpieczne przesyłanie danych.

Dodatkowo dzięki usłudze eLicznik przedsiębiorca może porównywać dane o zużyciu energii dla swojej firmy, gdyż są one udostępnione on-line na platformie internetowej ePower.pl. Pozwala to na optymalizację kosztów dystrybucyjnych oraz ocenę działań, dążących do większej oszczędności energii w firmie. Jeśli chcesz mieć rękę na pulsie, dzięki eLicznikowi będziesz mógł otrzymywać wiadomości o zbliżaniu się do progu mocy zamówionej, co pozwoli ci na uniknięcie kary za jej przekroczenie.

Zamówienie eLicznika dokonywane jest w prosty sposób, poprzez elektroniczne Biuro Obsługi Klienta lub przez call-center (nr 22 300 5555). Instalacja zostanie przeprowadzona w dogodnym dla klienta czasie. Czas jej trwania wynosi od jednej do trzech godzin. Przy instalacji klient jest zapoznany ze sposobem użytkowania oraz możliwościami jakie daj ci eLicznik.

Licznik, oferowany przez ePower.pl z pewnością jest dobrym rozwiązaniem dla firm. Pozwala na optymalizowanie kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej i unikanie prognoz.