Grzejniki kanałowe - idealne rozwiązanie do salonu z dużym przeszkleniem

Dodano: środa, 25 lipca 2018 10:59
Grzejniki kanałowe - idealne rozwiązanie do salonu z dużym przeszkleniem

Duży salon z tarasem, w którym jedna ze ścian jest ze szkła zespolonego nie stwarza już dylematów projektantom instalacji grzewczej, nawet jeśli użytkownicy zaplanowali stylową drewnianą podłogę. W takich przypadkach sprawdza się bowiem ogrzewanie podłogowe kanałowe. Dzięki niemu można pogodzić efektywne i energooszczędne ogrzewanie z estetyką i co ważne da się sterować ilością wyprodukowanej i zużywanej na cele grzewcze energii.

Znaczny wzrost popularności ogrzewania kanałowego

Rosnące zainteresowanie ogrzewaniem kanałowym wiążę się między innymi z rozwojem niskotemperaturowych źródeł ciepła takich jak kotły kondensacyjne czy pompy ciepła. Wybierając ten system grzewczy użytkownicy biorą również pod uwagę dużą akumulacyjność cieplną współcześnie budowanych domów, jak również potencjalne zyski ciepła np. nasłonecznienie czy pracujące urządzenia wydzielające tzw. ciepło bytowe.

Bardzo niska bezwładność grzejników kanałowych

Grzejniki kanałowe z racji swojej bardzo niskiej bezwładności cieplnej niezwykle szybko rozpoczynają grzanie i równie szybko je zatrzymują. Dzięki temu można stosować czujniki temperatury oraz różnego typu sterowniki - grzejniki dawkują ciepło.

W naszym klimacie, który cechuje nie tylko zmienność pogody ale i duże zróżnicowanie przebiegu poszczególnych pór roku gwarancja szybkiej reakcji grzejników na sygnał ze sterownika ma niebagatelne znaczenie. To ekonomiczne ogrzewanie - precyzyjnie dostarcza ciepło, tyle ile potrzeba do utrzymania zadanej temperatury.

Estetyczna zabudowa kanałów grzewczych w podłodze

Wymagania użytkowników co do komfortu cieplnego są oczywiste, ale nie bez znaczenia są także kwestie estetyczne. Kanały grzewcze oszczędzają miejsce, które do tej pory zajmowały grzejniki ścienne i umożliwiają zastosowanie wybranego materiału na podłogę - drewnianych desek, paneli, wykładziny dywanowej czy kamienia.

Grzejnik kanałowy REGULUS®-system z widocznym estetycznym podestem w podłodze
Grzejnik kanałowy REGULUS®-system - jedynym widocznym elementem systemu jest liniowy podest w podłodze

Jedynym widocznym elementem systemu jest liniowy podest w podłodze wykonany z drewna lub aluminium. Wykonanie podestu, jego wzór i kolor można dopasować do konkretnej podłogi, przez co jego wygląd nie będzie zakłócać wystroju wnętrza.

Grzejniki kanałowe REGULUS®-system

Grzejniki kanałowe REGULUS®-system to doskonałe rozwiązanie do systemów niskotemperaturowych - charakteryzują się bardzo małą bezwładnością cieplną. Z uwagi na swoją miedziano-aluminiową konstrukcję, małą pojemność wodną oraz wysoki współczynnik przewodnictwa cieplnego miedzi i aluminium bardzo szybko zaczynają grzać i równie szybko przestają, gdy temperatura wnętrza uzyska zadany poziom, ustawiony na sterowniku.

REGULUS®-system oferuje zestawy zróżnicowane pod względem mocy i gabarytów z możliwością regulowania procesu grzania.

Konwekcja naturalna lub cyrkulacja wspomagana wentylatorem

Oprócz grzejników z konwekcją naturalną: CANAL (SOLO, DUO, QUATTRO, DUBEL) dostępne są również grzejniki z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem: CANAL VENT (TRIOVENT, QUATTROVET).

Modele CANAL VENT wyposażone są w wentylator zwiększający moc grzejnika. Są również płytsze i krótsze od zestawów z naturalną konwekcją. Najpłytsze zestawy z wentylatorem mają głębokość zaledwie 8 cm (TRIOVENT) i mogą być montowane nawet w stropie między kondygnacjami.

źródlo i zdjęcia: REGULUS®-system