Wydarzenia

Uzdatniacze wody z technologią Hydropath stosowane przez British Gas

Dodano: wtorek, 28 października 2014 00:00

Firma British Gas, wiodący operator detaliczny na rynku gazu w Wielkiej Brytanii, zakupiła już ponad 40.000 urządzeń typu HydroFLOW HS38.

Od 1992 roku ten monopolista gazowy rozpoczął na własny koszt, instalację urządzeń  HS38 w domach Brytyjczyków. W rejonach gdzie woda jest twarda, odkamienianie i czyszczenie kotłów gazowych jest konieczne co 2 miesiące. W większości przypadków w których zainstalowano urządzenie HS38, ilość serwisów związana z konserwacją została zredukowana od 6 do 8 razy.

Osady mineralne w kotłach i wymiennikach ciepła w większości dzierżawionych przez klientów od British Gas, stanowiły dla firmy poważny problem. Pojawiały się dodatkowe wysokie koszty związane z serwisowaniem i ograniczeniem trwałości użyczonych klientowi urządzeń.

Uzdatniacz wody HS38, działa wykorzystując zjawisko rezonansu elektromagnetycznego fali stojącej generowanej w rurach
. Pozwala to na sterowanie krystalizacją minerałów i skierowanie jej poza ściany instalacji i poza powierzchne wymiany ciepła. Osady w postaci mikrokryształów powstające w wodzie są wraz z nią unoszone i usuwane z systemu wodnego.

Dla British Gas zwrot z inwestycji w zakup każdego urządzenia HydroFLOW HS38, wynosi mniej niż jeden rok. Od 2012 roku urządzenia z technologią Hydropath z powodzeniem sprzedawane są w Polsce. Najpopularniejszy model HS38, zabezpiecza podgrzewacze wody, kotły, urządzenia i instalacje w setkach polskich domów.

źródło i zdjęcia: HYDROPATH