Energooszczędne i dobrze oświetlone mieszkanie

Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było wyobrazić sobie komfortowe wnętrze bez angażowania znacznych nakładów finansowych. Funkcjonalnych rozwiązań na rynku było wtedy niewiele, a wszelkie nowinki techniczne wiązały się z ogromnymi kosztami.

Energooszczędne i dobrze oświetlone mieszkanie

Dziś nasze mieszkania pełne są inteligentnych przedmiotów, które pozwalają żyć nie tylko wygodnie, ale i oszczędnie. Wyposażenie mieszkania często bywa wyzwaniem, szczególnie, jeśli nie dysponujemy zbyt dużą powierzchnią i musimy pomieścić w niej wszystko to, co potrzebne. Poza tym chcemy, aby przestrzeń naszego M była również atrakcyjna wizualnie, przytulna, bezpieczna i komfortowa, a wszelkie rozwiązania zapewniały nie tylko funkcjonalność, ale i energooszczędność. Czy nie mamy przypadkiem za dużo wymagań? Rozsądnie zaplanowane urządzenie mieszkania, nawet tego niewielkiego, może z powodzeniem zaspokoić wszystkie nasze potrzeby. Na rynku dostępnych jest dziś wiele praktycznych produktów, które zatroszczą się o codzienny komfort. Ważne jednak, by wybierać z głową.

 


O tym, czy we własnym mieszkaniu będziemy czuć się dobrze, decyduje wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest komfort cieplny, który może zapewnić tylko właściwie zaplanowana, oszczędna instalacja grzewcza. Jednak bez względu na to, jaki rodzaj ogrzewania wybierzemy, należy pamiętać również o odpowiednim sterowaniu temperaturą. "Regulacja temperatury pozwala w optymalny sposób zarządzać pracą całego systemu grzewczego. Dzięki niewielkim regulatorom, np. AURATON 2020, możemy nie tylko dostosowywać temperaturę do indywidualnych potrzeb domowników, ale również cieszyć się comiesięcznymi oszczędnościami w zużyciu energii" - wyjaśnia Maciej Leonhard z firmy LARS. Niektóre urządzenia mogą również z powodzeniem kierować pracą klimatyzatorów w okresie letnim (np. AURATON 1300 lub AURATON 2100 TX).

We wnętrzu mieszkalnym dużą rolę odgrywa także oświetlenie, i to nie tylko ze względów czysto praktycznych, ale również estetycznych i dekoracyjnych. Dlatego chętniej decydujemy się na rozwiązania, które łączą w sobie wszystkie te cechy. "Tradycyjne źródła światła powoli odchodzą do lamusa. Tam, gdzie dotąd królowały zwykłe żarówki, coraz częściej spotyka się bardziej energooszczędne i ekologiczne produkty, m.in. te oparte na technologii LED" - mówi Mariusz Gawroński, specjalista ds. oświetlenia w firmie LARS. Dzięki swojej długowieczności oraz szerokim możliwościom zastosowania, diody LED doskonale sprawdzają się w każdym wnętrzu, ale również poza nim, np. na balkonie.

Za pomocą kolorowych i elastycznych węży LED możemy podświetlić np. wnękę, półkę czy obniżony, sufit stworzyć oryginalne wzory na ścianach, a także zaznaczyć progi i linię schodów. Takie świetlne dekoracje zbudują ciepły klimat w salonie oraz sypialni, w pokoju dziecka będą stymulować wyobraźnię, a w łazience wprowadzą relaksujący nastrój. Ponieważ produkty ledowe są również odporne na działanie czynników atmosferycznych, można je stosować także na balkonach i tarasach. Podczas ciepłych, letnich wieczorów dyskretne światło z pewnością uprzyjemni wypoczynek i relaks.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT