Eksperci
Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając odpływ liniowy?

Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając odpływ liniowy?

Odpowiada: Anna Stochaj

Wybór właściwego urządzenia odwadniającego podłogę w łazience nie zawsze jest łatwy. Producenci tworzą jednak produkty indywidualnie dopasowane do potrzeb użytkowników. Jedyne ograniczenia, jakie stoją przed potencjalnym klientem, to grubość portfela, oczekiwany efekt i możliwości zabudowy.

Chcąc zamontować w łazience odpływ liniowy, można natrafić na ograniczenie w postaci niskiej podłogi. Wyboru należy wówczas dokonać spośród najniższych odpływów, dostępnych na rynku.

Ekspert firmy:
Logo

Warto jednak zwrócić przy tym uwagę, czy w urządzeniu zapewniony został swobodny dostęp do rewizji. Wyjmowana pokrywa oraz syfon zapewniają bowiem komfort czyszczenia i konserwacji odpływu. Bardzo ważna jest monolityczność konstrukcji - czyli trwałe połączenie korpusu z nasadą, które minimalizuje ryzyko rozszczelnień.

Wybierając odpływ łazienkowy na wstępie należy odrzucić produkty wątpliwej jakości, których jedyną zaletą jest niska cena. Montaż takich urządzeń wiąże się bowiem z ryzykiem poniesienia w niedługim czasie kosztów, związanych z usuwaniem następstw nieszczelności lub awarii.