Eksperci
Wybór oczyszczalni do małej działki

Wybór oczyszczalni do małej działki

Odpowiada: Jolanta Sych

Proszę o poradę jaką oczyszczalnię ścieków wybrać do małej działki, jaki model, z drenażem czy bez?

 

Rozwiązań technologicznych małych oczyszczalni jest wiele. Wybierając to najwłaściwsze należy zwrócić uwagę na szereg aspektów związanych nie tylko z zakupem urządzenia, ale przede wszystkim z jego eksploatacją. Po przeprowadzonych badaniach i analizach powstała gama oczyszczalni BIO-DUO zapewniająca najlepsze rozwiązanie dla gospodarstw od 1 do 50 użytkowników. Oczyszczalnia BIO-DUO składa się z osadnika gnilnego i bioreaktora podzielonego na dwie strefy oczyszczania. W pierwszej zachodzą procesy złoża biologicznego w drugiej zaś osadu czynnego. System hybrydowy typu BIO-DUO w sposób unikalny łączy pozytywne cechy obydwu rozwiązań, eliminując jednocześnie wady oczyszczalni pracujących jedynie na złożu biologicznym lub jedynie na osadzie czynnym.

Oczyszczalnia BIO-DUO może być zainstalowana na bardzo małej powierzchni oraz w każdych warunkach gruntowo-wodnych. Wymaga niskich nakładów eksploatacyjnych oraz minimum czynności serwisowych. A co najważniejsze oczyszczalnia jest odporna na nierównomierne dopływy ścieków i okresy urlopowe.

System BIO-DUO okazał się numerem jeden na polskim rynku, czego dowodem jest Złoty Laur Konsumenta zdobyty w 2009 roku. Firma Sotralentz dba o to, aby każda oczyszczalnia była produktem najwyższej jakości, zgodnym z procedurami ISO 9001:2000, oraz o to, aby była poprawnie zainstalowana. W tym celu stworzyła sieć Autoryzowanych Serwisantów, którzy dokonują pierwszego uruchomienia oczyszczalni. Usługa ta jest bezpłatna dla użytkownika. Sotralentz posiada Ogólnopolski System Zarządzania Serwisem oraz Serwis Fabryczny. Jest to element sprawiający, że użytkownik zawsze na czas otrzymuje informacje o terminie i zakresie niezbędnych czynności serwisowych. Taki komfort to standard firmy Sotralentz.

Ekspert firmy:
Logo

Pamiętajmy, że wybierając dobre i sprawdzone urządzenia czołowych producentów, opierając się na podstawowych zasadach doboru oraz montażu systemu, zapewnimy długą i bezawaryjną pracę oczyszczalni. Przy planowaniu inwestycji, ze względu na specyficzne potrzeby i możliwości lokalizacyjne, każdy użytkownik, powinien być traktowany indywidualnie i każde rozwiązanie należy wcześniej skonsultować ze specjalistą.