Eksperci
Środki czystości a oczyszczalnia ścieków

Środki czystości a oczyszczalnia ścieków

Odpowiada: Jolanta Sych

Jakie są ograniczenia w stosowaniu środków czystości w domu wyposażonym w biologiczną oczyszczalnię ścieków Sotralentz Bio-Duo 6M?

Do prawidłowej pracy oczyszczalni wskazane jest używanie środków czystości niezawierających fosforanów, chloru oraz jego pochodnych. Niestety powodują one sukcesywne niszczenie i wstrzymywanie rozwoju flory bakteryjnej w osadniku obniżając skuteczność działania oczyszczalni. Ze względu na niewątpliwy kłopot w wyeliminowaniu produktów zawierających te substancje, zaleca się wspomaganie procesów bilogiczno-chemicznych w osadniku przez uzupełnianie biopreparatu (bakterie, enzymy).

Ekspert firmy:
Logo

Przed rozpoczęciem eksploatacji należy wprowadzić do zbiornika dawkę startową biopreparatu (Sotralentz zaleca Bio7). Zastosowanie jej spowoduje zaszczepienie odpowiedniej flory bakteryjnej w osadniku, a tym samym umożliwi natychmiastowe działanie oczyszczalni. Biopreparat można wprowadzać przez urządzenia sanitarne w budynku (muszla klozetowa, umywalka itd.) postępując przy tym zgodnie z instrukcją dawkowania.