Eksperci
O czym trzeba pamiętać decydując się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła?

O czym trzeba pamiętać decydując się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła?

Dodano: piątek, 13 lutego 2015 14:31
Odpowiada: Krzysztof Drab

Decydując się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła należy stosować rozwiązania systemowe jednego producenta. Wybór podzespołów sprawdzonego, renomowanego dostawcy w znaczny sposób ułatwia projektowanie oraz montaż wszystkich urządzeń.

Najlepsi producenci są w stanie dostarczyć kompletny system spełniający oczekiwania każdego klienta. Począwszy od central w najróżniejszych wykonaniach np. wiszących, stojących, sufitowych umieszczanych na poddaszach lub pomieszczeniach technicznych, poprzez system rozprowadzania powietrza montowany głównie w stropach i podłogach, a skończywszy na nowoczesnej automatyce zapewniającej pełną kontrolę systemu z każdego miejsca na Ziemi.

Ekspert firmy:
Logo

Ważną rolę w wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła spełniają urządzenia peryferyjne w budynku oraz ich właściwe zastosowanie. Perfekcyjnie dopasowany osprzęt, systemy rozdziału powietrza, jak również gruntowe wymienniki ciepła, zwiększają funkcjonalność oraz sprawność systemu wentylacyjnego. Zastosowanie zintegrowanych rozwiązań jednego producenta gwarantuje wykonanie kompletnej instalacji w sposób szybki, łatwy i niezawodny.