Eksperci
Sposoby pozbycia się pleśni z pokoju

Sposoby pozbycia się pleśni z pokoju

Dodano: poniedziałek, 02 sierpnia 2010 12:09

Jakie są skuteczne metody usunięcia pleśni, która zagnieździła się w narożniku pokoju? Jest to już kolejny taki problem w tym samym miejscu - poprzednio zostały zmienione tapety oraz wykładzina, ale widocznie było to niezbyt skuteczne.

Niestety pleśń jest wyjątkowo trudna do usunięcia i zazwyczaj kosmetyczne metody są w jej przypadku nieskuteczne. W sytuacji, gdy mamy nawrót problemu warto zastanowić się nad poważniejszymi działaniami. Możliwe ze fakt pojawienia się pleśni wynika ze złego ocieplenia budynku przez co "punkt rosy" jest przesunięty bardziej do wewnątrz budynku, a izolacja nie jest optymalna. Proponowałbym docieplenie nawet tylko narożnika w którym występuje problem, co spowoduje odsunięcie na zewnątrz miejsca gdzie skrapla się woda zawarta w
powietrzu. "Punkt rosy" znajduje się na granicy ciepłego i wilgotnego powietrza z pomieszczenia oraz chłodniejszego z zewnątrz budynku (bądź w odwrotnej sytuacji). "Punkt rosy" znajduje się zazwyczaj w środku muru, ale przy odpowiedniej izolacji, żadna pleśń nie zostanie zaobserwowana.

Ekspert firmy:
Logo

Równolegle do działań mających na celu ocieplenie muru gdzie występuje problem pleśni, należy pamiętać o odpowiednim wietrzeniu pomieszczeń bądź nawet wprowadzeniu wentylacji mechanicznej. Są to tylko procesy wspomagające uzyskanie oczekiwanego efektu, ale mogą one w znacznym stopniu obniżyć wilgotność ścian i samych pomieszczeń.