Eksperci
Jakie cechy powinny mieć zewnętrzne czujki ruchu?

Jakie cechy powinny mieć zewnętrzne czujki ruchu?

Dodano: czwartek, 17 grudnia 2015 13:43
Odpowiada: Agnieszka Pitrus

Planując domowy alarm, skupiamy się głównie na odpowiednim doborze urządzeń wykrywających obecność intruza w zabezpieczanym domu. Tymczasem równie ważne - a może nawet ważniejsze - jest to, by wychwycić go jeszcze zanim spowoduje szkody w budynku lub na przyległym mu terenie.

W tym celu wykorzystuje się urządzenia wykrywające próbę przedostania się przez strefę zewnętrzną chronionego obiektu, wśród których szczególnie istotne są zewnętrzne czujki ruchu.

Ekspert firmy:
Logo

Wybierając zewnętrzne czujki ruchu, zwróćmy uwagę przede wszystkim na ich konstrukcję. Upewnijmy się, że zostały wyposażone w gwarantujący poprawne działanie podwójny tor detekcji: podczerwieni i mikrofalowy. Sprawdźmy też, czy czujka oferuje dodatkowe funkcjonalności, np. możliwość zastosowania w systemach automatyki budynkowej, dzięki wbudowanemu czujnikowi zmierzchu.

Ponieważ czujki te instalowane są na zewnątrz, niezwykle ważne jest, by pracowały doskonale w każdych warunkach, m.in. w upale, w deszczu, w czasie mrozów. Dobrze jest także sprawdzić, czy model, który wybieramy, jest dostępny w więcej niż jednym kolorze obudowy. Dzięki temu będziemy mogli dobrać czujkę do barwy elewacji naszego domu.