Eksperci
Z czego musi się składać system alarmowy?

Z czego musi się składać system alarmowy?

Dodano: czwartek, 20 listopada 2014 15:05
Odpowiada: Agnieszka Pitrus

Przy tworzeniu podstawowego systemu alarmowego, konieczne jest przestrzeganie kilku fundamentalnych zasad. Z czego zatem musi się składać system alarmowy?

Przy tworzeniu podstawowego systemu alarmowego, konieczne jest przestrzeganie kilku fundamentalnych zasad. Jedna z nich dotyczy jego elementów składowych: w takim "zestawie minimum" muszą się znaleźć urządzenia z 4 grup.

Po pierwsze, potrzebna jest centrala alarmowa, której rodzaj należy dopasować do wielkości obiektu oraz zadań, jakie ma spełniać cała instalacja alarmowa. Drugi w kolejności jest odpowiedni manipulator, dzięki któremu będziemy mogli łatwo i wygodnie sterować systemem alarmowym. Trzecia grupa to czujki, które zbierają informacje m.in. o wykryciu ruchu, otwarciu okna czy zalaniu wodą, i wysyłają je do centrali alarmowej. Powiadomienia te są przez nią przetwarzane, a następnie przekazywane do urządzeń odpowiedzialnych za informowanie nas o zaistniałych naruszeniach, czyli do grupy czwartej, jaką są sygnalizatory (zewnętrzne i wewnętrzne).

Ekspert firmy:
Logo

Tak zbudowany system alarmowy będzie spełniał swoją rolę, możemy jednak bardzo łatwo go rozbudować, idealnie dostosowując jego funkcjonalności do naszych potrzeb. Np. instalując wyspecjalizowany moduł komunikacyjny, otrzymujemy możliwość zdalnego zarządzania systemem z każdego miejsca na świecie poprzez smartfon, tablet lub komputer. Możemy również zintegrować nasz alarm z automatyką domową, tworząc inteligentny system alarmowy.