Eksperci
Rozbudowa systemu alarmowego o dodatkowe funkcje systemu Nexo

Rozbudowa systemu alarmowego o dodatkowe funkcje systemu Nexo

Dodano: czwartek, 15 grudnia 2011 10:48

Czy jest możliwa oraz ewentualnie jak wygląda rozbudowa istniejącego już systemu alarmowego o dodatkowe funkcje (sterowanie ogrzewaniem czy oświetleniem) oferowane przez system Nexo? Czy skuteczniejszą metodą zabezpieczenia domu przed włamaniem jest posiadanie dwóch niezależnych systemów czy wystarczy do tego jeden, który będzie także automatyzował pracę urządzeń domowych?

System Nexo charakteryzuje się bardzo rozbudowanymi funkcjami alarmowymi i dorównuje, a pod pewnymi względami przewyższa, ofertę liderów z branży bezpieczeństwa. System alarmowy jest integralną częścią systemu Nexo, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa i automatyzacji. Na jednej platformie zintegrowane są czujniki przeznaczone do automatyki i czujniki systemu alarmowego, dzięki temu system Nexo i system alarmowy wzajemnie się przenikają i uzupełniają.

I tak, na przykład, kontaktrony charakterystyczne dla systemu alarmowego, w systemie Nexo wykorzystuje się do wyłączania strefy grzewczej w momencie otwarcia okna. Podobnie czujniki ruchu montowane na korytarzach, poza funkcjami alarmowymi, automatyzują oświetlenie. W ten sposób efektywniej wykorzystuje się infrastrukturę - system automatyki uzyskuje dużo więcej informacji, a system alarmowy jest bardziej szczelny.

Co więcej bliskość systemu alarmowego i automatyki stwarza możliwości tworzenia ciekawych schematów alarmowych, w których bierze udział wiele urządzeń automatyki domowej. Są to szczególnie ważne funkcje w przypadku alarmu przeciwpożarowego, który na przykład automatycznie otworzy rolety i bramy. Jeśli instalacja alarmowa oparta jest o płytę główną systemu Nexo to mamy pełną swobodę w rozbudowie systemu o funkcje automatyki. Trzeba tylko dołączyć urządzenia sterujące. Oczywiście wcześniej musi być przygotowana odpowiednia infrastruktura.

Ekspert firmy:
Logo

Jeśli natomiast alarm został oparty o jednostkę centralną innego producenta to często się z niej rezygnuje, przy jednoczesnym wykorzystaniu całej infrastruktury czujników. Większość czujników z rynku urządzeń alarmowych współpracuje z systemem firmy Nexwell.