Eksperci
Wybór systemu alarmowego

Wybór systemu alarmowego

Dodano: piątek, 03 września 2010 14:03
Odpowiada: Michał Konarski

Jaki system alarmowy wybrać dla budynku usytuowanego poza obszarem działania agencji monitoringu?

Skuteczny system alarmowy to taki, który nie tylko wykryje intruza, ale także powiadomi o tym fakcie osoby zainteresowane czy mogące zainterweniować. Podstawowym sposobem powiadomienia jest sygnalizacja akustyczna. Jednak ze względu na to, że w tym przypadku o skuteczności interwencji stanowi zaangażowanie przypadkowych osób - takie rozwiązanie jest najmniej skuteczne.

Brak możliwości skorzystania z oferty firm ochrony wynikać może z dwóch powodów: braku odpowiedniej firmy działającej na danym obszarze, oraz technicznego braku możliwości przekazania informacji alarmowej za pomocą typowych środków. W pierwszym przypadku możemy skorzystać z oferty firmy czy organizacji zajmującej się odbieraniem sygnałów alarmowych i przekazywaniem ich odpowiednim służbom np. policji. Alternatywą dla tego rozwiązania jest powiadamianie osobiste do właściciela lub osób bezpośrednio z nim związanych, następnie samodzielne powiadamianie służb mogących dokonać interwencji.

Ekspert firmy:
Logo

Problem braku możliwości przekazania informacji wynika najczęściej z braku linii telefonicznej często stosowanej w tym celu. W takiej sytuacji skorzystać można z wielu rozwiązań alternatywnych: bezprzewodowej transmisji GSM/GPRS, dedykowanego łącza radiowego czy transmisji TCP/IP.