Eksperci
Czym wyróżniają się uszczelniacze do gwintów Gebo Seal?

Czym wyróżniają się uszczelniacze do gwintów Gebo Seal?

Dodano: wtorek, 31 marca 2015 11:45
Odpowiada: Artur Chomczyk

Gebo Seal wyróżnia się przede wszystkim tym, iż jest pierwszym na rynku uniwersalnym płynnym uszczelniaczem do bardzo dobrej, dobrej i złej jakości gwintów. Z powodzeniem zastępuje pakuły lub taśmy teflonowe, których użycie jest bardzo czasochłonne i wymaga wcześniejszego przygotowania oraz przeszkolenia.

Dodatkowo jeśli użyje się za dużo materiału gwint może zostać zniszczony, a przypadku za małej ilości taśmy mogą powstać nieszczelności w instalacji. W przypadku zastosowania uszczelniaczy Gebo Seal, montaż jest bardzo prosty, szybki oraz skuteczny. Innymi zaletami jest również estetyka i higiena montażu, jak też wygoda stosowania.

Ekspert firmy:
Logo

Dodatkowo Gebo Seal jest: wodoodporny, szybko wiążący, odporny na działanie środków chemicznych i promieniowania UV i może być używany w temperaturach od -50 do 150 °C. Na tle konkurencji wyróżnia go też minimalne ilość, którą nakładamy na gwint. Zależy to od jakości gwintu i jego wielkości ale są to z reguły 1-2 nitki gwintu, na które nakładamy uszczelniacz. To sprawia, że wydajność Gebo Seal przeliczona na 1 mm jest znacznie większa niż w podobnych produktach, spotykanych na rynku. Dalej montaż odbywa się w zwykły sposób przy użyciu klucza. W przeciągu minuty od nałożenia uszczelniacza możliwa jest zmiana pozycji złączki/zaworu bez utraty szczelności.